خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش بورس قواعد سر انگشتی مدیریت برتر

آموزش بورس قواعد سر انگشتی مدیریت برتر قواعد سرانگشتی که باید برای مدیریت بهتر پورتفوی خود به یاد داشته باشید!

انسان جایز الخطاست، اما جایز الدوباره خطا کردن نیست، در صورتیکه از معاملات خود درس بگیریم، به راحتی میتوانیم به معامله گری کم خطا تبدیل شویم در ادامه به قواعد و قوانین سرانگشتی که میتواند محدوده معاملاتی شما را شفاف تر کند اشاره کرده ایم، به یاد داشته باشید که شما باید این موارد را با تجربیات شخصی خود از معاملات ترکیب کنید و به یک فرمت بهینه ای از تصمیمات معاملاتی برسید.

۱٫ نکته اول پذیرش تمام ضررها و زیانها و به طور کلی تمامی تصمیماتی است که تا کنون گرفته اید. در صورتیکه مسولیت معاملات خودتان را بپذیرید به خودتان فرصتی داده اید تا اشتباهاتتان را پیدا کنید و آنها را بر طرف کنید. بی مورد هیاهو نکنید و تقصیر زیانهای خود را بر گردن شخص دیگری نیندازید. متهم کردن، مدیران و معامله گران و دوستان و همکاران فقط اندکی شما را آرام میکند اما باعث سرپوش گذاشتن روی اشتباهاتتان می شود و در نهایت این شمایید که دوباره اشتباه میکنید!

۲٫ از اشتباهات خود درس بگیرید. یک اشتباه را دوبار تکرار نکنید. در صورتیکه طمع کردید و ضرر کردید، نباید دوباره اسیر طمع شوید. اگر به شایعات و هیجانات بی مورد متوسل شدید و ضرر کردید نباید دوباره از همان سوراخ گزیده شوید. برای درک بهتر اشتباهات خود می توانید آنها را مکتوب کنید، روی آنها فکر کنید و اگر در معامله ای زیان کرده اید بدون تعصب و با پذیرش مسولیت خود، به دنبال رفع اشتباهات و ضعفهای خود باشید. مکتوب کردن و نوشتن فقط تا مدت کوتاهی ادامه خواهد داشت و به زودی تمامی موارد ملکه ذهن شما می شود و خوهید دید که چطور به مهارت معاملاتی دست پیدا کرده اید که در ضمیر ناخودآگاهاتتان قرار گرفته است.

آموزش بورس قواعد سر انگشتی مدیریت برتر

۳٫ هیجانات و اعداد رویایی را از خود دور کنید. نسبت به شایعات بی تفاوت باشید و در صورتیکه شایعه ای شنیدید، تنها به تفکر و تحلیل بیشتر در خصوص آن شایعه بپردازید. متاسفانه عمده افراد بعد از شایعه شروع به خرید میکنند و سپس به دنبال اخباری می روند که شایعات را تایید کند و در مقابل هر کسی که نسبت به توخالی بودن شایعه هشدار بدهد موضع می گیرند. شما قبل از خرید باید تمام موارد را چک کنید.

آموزش کاربردی:  آموزش بورس اندیکاتور (accumulation/distribution) چیست؟

۴٫ برای خود فیلتر تعریف کنید. وارد هر سهمی نشوید. وارد هر گروهی نشوید. برای مثال برخی فیلترها ( صرفا جهت مثال) میتوانند بر اساس سطح ریسک پذیری شما تعریف شوند. شما ممکن است وارد سهام زیانده نشوید. وارد سهام کوچک نشوید. اصلا وارد برخی گروه ها و صنایع نشوید و ترجیح دهید دامنه معاملات را کوچکتر کنید. شما بر اساس تجربیاتتان فیلترهای بیشتری میتوانید تعریف کنید.

۵٫ ساعت معاملات را رعایت کنید. اگر به خوبی به بازار بنگرید ساعت معاملات بازار را درک میکنید. برای مثال، اواخر هفته و قبل از تعطیلات رسمی عرضه ها زیاد است. این عرضه ها به دلیل عدم اطمینانی است که در زمان تعطیلات وجود دارد. در اواخر ماه ،عرضه ها به دلیل زمان تسویه اعتبار کارگزاریها بالاست. در ابتدای بازار ( حدود ۱۵ دقیقه ابتدایی) همواره بازار مثبتی پیش روی شماست. ( البته اگر خبر خیلی بدی در روز قبل منتشر نشده باشد) علت آن خوش بینی معامله گران و هیجان خریداران است که معمولا خریدها ر ا ابتدای روز انجام میدهند.خبرهای خوبِ روز ِقبل نیز ،معمولا در ساعت ابتدایی بازار جذب قیمتها می شود. در صورتیکه تصمیم به فروش دارید ، معمولا ابتدای روز زمان مناسبتری برای این کار می باشد تا اینکه تا ساعت ۱۲:۲۵ منتظر خریداران بمانید!

آموزش بورس قواعد سر انگشتی مدیریت برتر

در روزهای آتی قواعد دیگری که میتواند به معاملات شما کمک کنند را به شما معرفی خواهیم کرد، باز هم به یاد داشته باشید که شما باید این موارد را با تجربیات شخصی خود ترکیب کنید تا به یک استراتژی شخصی در معاملات برسید

فیلم آموزش فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *