خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش بورس نسبت استرلینگ

آموزش بورس نسبت استرلینگ
Sterling Ratio

یکی از بهترین سنجه های بررسی ریسک به ریوارد بررسی نسبت استرلینگ هست. این نسبت از تقسیم میزان بازده سرمایه به ماکزیمم دراداون بدست می آید.
به عنوان نمونه شخصی را در نظر بگیرید با ۱۰۰ میلیون تومان در بورس تهران فعال هست و پس از یک سال ۳۰% بازدهی کسب کرده است در این دوره بالاترین افتی که حساب لحظه ای شخص داشته مثلا ۴۰% هست. حاصل تقسیم ۳۰ به ۴۰ می شود ۰٫۷۵ هر چه این رقم بالاتر باشد بیانگر کیفیت بالاتر عملکرد معاملاتی شخص است.
برای مقایسه دو تریدر فرض کنید شخص اول در سال ۹۴ معادل ۵۰% بازدهی کسب کرده و شخص B بازدهی اش ۳۰% بوده در نگاه اول شخص اول بازدهی اش به دلیل بالاتر بودن تریدر بهتری است اما وقتی ماکزیمم دراداون را بررسی می کنیم می بینیم شخص A این عدد برایش ۵۰% است و برای شخص دوم این عدد ۱۰% است که نسبت استرلینگ برای شخص اول ۱ و برای شخص دوم ۳ بدست می آید این موضوع بیانگر آن هست که تریدر B به مراتب تریدر بهتری نسبت به تریدر A می باشد با اینکه بازدهی کمتری ثبت کرده است.

این موضوع حتی برای تک گزینه های سرمایه گذاری هم حائز اهمیت است یعنی اگر سهامی خریدید که دنبال بازدهی ۱۰% هستید اما سهم پس از افت ۲۰% سپس بازدهی ۱۰% شما را ایجاد نمود نسبت استرلینگ آن سهم مورد نظر ۰٫۵ خواهد بود باید توجه داشت یک معامله گر در بلند مدت چنانچه نسبت استرلینگ کل سبد یا تک تک سهامش پایین تر از عدد یک باشد در بلند مدت نمی تواند موفقیت بزرگی حاصل کند و در دوره های رکودی بازار بشدت آسیب پذیر خواهد شد.

برنده‌های بازار، تفکر، احساس و رفتار متفاوتی در مقایسه با بازنده‌ها دارند. به درون خود بنگرید و روش‌های قدیمی فکر کردن و رفتارکردن خود را تغییر دهید.
تغییر سخت است اما اگر می‌خواهید یک معامله‌گر حرفه‌ای و موفق باشید باید سعی کنید خودتان را با حرفه‌ی معامله‌گری وفق دهید.

✅آنچه من را بر آن داشت تا چند سطری در خصوص وضعیت اسفناک و فاجعه بار بازار امروز بنگارم رفتار عجیب سازمان بورس و حقوقی خودرو می باشد.
✅طبق روال هر روز ، حرفه ای هاو سرد و گرم چشیده ها، با شروع بازار در کنار سایر نمادهای سبد سهام خود نماد خودرو را نیز در تبی جداگانه باز تا به عنوان لیدر گروه خودروییها و به دنبال آن کلیت بازار ، بتوانند به نوعی بازار را در روز جاری آنالیز و استراتژی معاملاتی خود را طراحی نمایند.
✅با شروع بازار نماد خودرو‌ به تدریج از منفی به سوی مثبت شدن در حال معامله بوده است که این امر کور سوی امیدی را برای اکثر حقیقی ها زنده نموده و نوید بازاری مثبت و پایان اصلاح فرسایشی شاخص را می داده است. اما، اما اتفاق نادری که نباید می افتاد ، افتاد . هنوز دقایقی نگذشته بود که اطلاعیه ایران خودرو مبنی بر عدم امکان افزایش سرمایه بر روی کدال نشست. و همین امر موجب صف فروش خودرو و به دنبال آن گروه خودرو و بعضی از نمادهای سایر گروهها گردید.
✅ با توجه به موارد فوق الذکر چند سئوال اساسی ذهن اکثرا فعالان بازار را سرمایه را درگیر نموده است .
۱⃣چرا دقیقا اطلاعیه عدم امکان افزایش سرمایه سهمی که لیدری بازار را یدک می کشد دقیقا زمانی بر روی کدال قرار می گیرد که سهم از منفی به مثبت در حال سوق دادن می باشد.
۲⃣چرا سهم پس از آنکه به دلیل ترس و رفتار هیجانی حقیقی ها و فروش اندک حقوقی !!!!!!!به صف فروش هفت هشت میلیونی رسید توسط حقوقی جمع آوری نگردید؟ اما زمانی که صف فروش به بالای پنجاه میلیون رسید جمع آوری شده است؟. آیا این شبهه به وجود نمی آید که کلیه برنامه ها از قبل طراحی و صرفا جهت جمع آوری میلیونی نماد مذکوراز دست حقیقی ها بوده است؟؟؟؟
✅ آقایان مسئول کمی به شعور فعالان بازار احترام بگذارید. کاری نکنید همانند وضعیت اسفناک سال قبل موجب سرخوردگی و فرار حقیقی ها از بازار شوید.
✅در پایان نمیدانم چرا ناخوداگاه بخشی از دیالوگ سریال دندون طلا در ذهنم تداعی می کند .( یه بره وقتی میان یه عده گرگ و شغال بیوفته محکوم به نابودی است.)

آموزش کاربردی:  آموزش بورس حق تقدم چیست؟

آموزش بورس نسبت استرلینگ

فیلم آموزش فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *