خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش بورس بازی حق تقدم ها:

آموزش بورس بازی حق تقدم ها: فرض کنید سهمی ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه میدهد (از محل آورده مد نظر ماست). شما اگر ۱۰۰۰عدد سهم داشته باشید، ۱۰۰۰ عدد حق تقدم هم به شما تعلق میگیرد.حال فرض کنید سهم قبل از افزایش سرمایه ۲۱۰ تومان قیمت داشته پس در روز بازگشایی (پس از افزایش سرمایه) قیمت اسمی سهم ۱۰۵ تومان می باشد ( به دلیل افزایش سرمایه ۱۰۰درصدی ، قیمت سهم نصف می شود). چند روز بعد حق تقدم ها قابل معامله میشود. خب تا الان شما ۱۰۰۰سهم به علاوه ۱۰۰۰ حق تقدم دارید. حق تقدم معمولا ۱۰۰ تومان کمتر از قیمت سهم (بعد از افزایش سرمایه) بازگشایی می شود. در این مثال قاعدتا باید ۵ تومان قیمت بخورد. از روزی که حق تقدم بازگشایی می شود، ۶۰ روز مهلت دارید که ۱۰۰ تومان مبلی اسمی آن را به حساب شرکت واریز کنید تا این حق تقدم به سهم تبدیل شود که اگر این مبلغ را واریز نکنید، میشود حق تقدم استفاده نشده که در یک روز مشخص به حراج گذاشته میشود. ( اصل بازی اینجاست!!!). در طول این مدت اگر بتوانید بازی بازیگران سهم را درست تشخیص دهید، می توانید به سودهای نجومی برسید و اما اگر اشتباه تشخیص دهید به معنی واقعی بیچاره شده اید !!
حالا ۲ حالت وجود دارد:

اگر قیمت سهم افت کند و از ۱۰۵ تومان برسد فرضا به ۱۰۰ تومان ، انگاه حق های استفاده نشده بنظرتان چند فروش می رود؟؟!! ۱ ریال/…!! حال زیان خود را محاسبه کنید؟؟!! ۵ تومان شما شده ۱ ریال !!! یعنی از کل سرمایه شما ۲ درصد آن برایتان می ماند !! حالا که ترسیدید قسمت شیرین داستان را هم بخوانید اما
اگر پیش بینی بر این باشد که قیمت سهم صعودیست. شما اگر حق تقدم سهم را درقیمت ۵ تومان بخرید و قیمت سهم تا مدتی که میخواهند حق تقدم ها را حراج کنند افزایش یابد چه اتفاقی میافتد. فرض کنید موقعی که میخواهند حق تقدم های استفاده نشده را بفروشند، قیمت سهم ۱۵۰ تومان باشد(یعنی حدود ۴۵درصد افزایش یافته است- سهامدار ۴۵درصد بازدهی کسب کرده است شما چقدر؟!!) . خب حالا حق تقدم استفاده نشده چند قیمت میخورد؟؟!! حدودا ۵۰ تومان (۱۰۰-۱۵۰) . شما در چند ماه گذشته حق تقدم را چند خریدید؟؟!! ۵ تومان . یعنی در مدت چند ماه حق تقدم ۵ تومانی شده ۵۰ تومان . این یعنی ۱۰۰۰ درصد سود فقط در چند ماه!! در حالی که سهامدار ۴۵ درصد بازدهی کسب کرده است. آموزش بورس بازی حق تقدم ها:
به این میگویند بازی خطرناک حق تقدم…
می توانید با تحقیق و تحلیل این بازی را تشخیص دهید و به سودهای نجومی دست پیدا کنید.
البته این یک حالت از بازی حق تقدم بود، حالتهای دیگر هم وجود دارد اگر فرصت شد در زمانی دیگر توضیح خواهم داد.

آموزش کاربردی:  آموزش بورس تحلیل تکنیکال بازار بورس

فیلم آموزش فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

User Rating: Be the first one !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *