خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش فیلتر باکس سنگین خرید در بورس را نشان می دهد.

فیلتر باکس سنگین خرید
آموزش فیلتر باکس سنگین خرید در بورس را نشان می دهد.

آموزش فیلتر باکس سنگین خرید در بورس را نشان می دهد.

(qd1)*(pd1)+(qd2)*(pd2)+(qd3)*(pd3)>=2*((qo1)*(po1)+(qo2)*(po2)+(qo3)*(po3)) && (pl)>=(py) && (pl)!=(tmax) && (tno)>30 && (ct).Buy_CountI  >= ((ct).Sell_CountI)

فیلتر باکس خرید قدرتمند

این فیلتر سهم‌هایی را نشان می دهد که سفارش‌ های خریداران سنگین بوده و تعداد خریداران حقیقی بیشتر از تعداد فروشندگان حقیقی می باشد

کد فیلتر :

(qd1)*(pd1)+(qd2)*(pd2)+(qd3)*(pd3)>=2*((qo1)*(po1)+(qo2)*(po2)+(qo3)*(po3)) && (pl)>=(py) && (pl)!=(tmax) && (tno)>30 && (ct).Buy_CountI >= ((ct).Sell_CountI)

 

فیلم آموزش فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

 

فیلتر پول هوشمند، از نظریه تا عمل

در این مقاله قصد داریم با باز کردن موضوع پول هوشمند، درک و نگاه عمیق به نحوه شناسایی پول هوشمند با استفاده از ابزارهای گوناگون نظیر فیلتر نویسی و تابلوخوانی به بررسی تاثیرات آن در معاملات معامله گران بازار بورس تهران بپردازیم.

در کنار این موضوع ۱۵ راهکار شناسایی پول هوشمند به همراه ۱۵ فیلتر کاربردی در بورس تهران را به شما ارائه خواهیم کرد، تا با درک کامل پول هوشمند و نحوه ورود و خروج آن بتوانید معاملات هوشمندانه تری نسبت به گذشته داشته باشید.

 

پول هوشمند چیست ؟؟

عبارت پول هوشمند که مسلما بعد از اندکی فعالیت در بازار مالی به گوش هر شخصی خواهد رسید، در واقع ورود نقدینگی هدف دار جهت خرید میزان مشخصی سهام ( از پیش تعیین شده توسط مارکت میکر یا بازیگر) به دلایل مختلفی مانند شرایط خاص بنیادی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی یا محل های دیگر و یا صرفا بازی پول جهت بالا بردن قیمت سهم و فروش آن در قیمت بالا تر است.

پول هوشمند به زبان ساده

مارکت میکر یا بازیگر یک سهم، با توجه به میزان نقدینگی خود با هماهنگی با سهامدار عمده یک شرکت شروع به جمع آوری شناوری سهام یک شرکت از کف بازار بورس تهران می کند.

بعد از جمع آوری میزان مشخصی از آن و به اصطلاح خشک شدن سهم، شروع به رنج مثبت کشیدن در سهم می کند، سهم را تا سقف قیمتی روزانه هدایت کرده و صف خرید برای آن تشکیل می دهد، قیمت سهم را بالا می برد، این پول هدفمند، پول هوشمند است.

راهکار های شناسایی پول هوشمند

در سایت tsetmc.com بخش های مختلفی وجود دارد یکی از بخش های مهم و اساسی دیده بان بازار است، در این قسمت شما می توانید فیلتر های مورد نظر خود را نگارش کنید. اما در تابلوی اختصاصی هر سهمی نیز می توان موارد زیادی را برای شناسایی پول هوشمند پیدا کرد ابتدا با شناخت این اجزا شروع می کنیم و بعد از آن شروع به نگارش فیلتر های ساده و کاربردی در سایت بورس تهران خواهیم کرد فیلتر های پول هوشمند که چراغ راه شما خواهند بود.

۱۵ راهکار شناسایی پول هوشمند

۱: بدست آوردن سرانه خرید و فروش و مقایسه آن ها

برای بدست آوردن سرانه خرید، باید میزان حجم خریداری شده را در قیمت پایانی ضرب کنیم و حاصل آن را تقسیم بر تعداد خریداران کنیم، این فرمول ساده سرانه خرید را بدست می آورد.

حال با توجه به فرمول می توانیم سرانه خرید حقیقی ها و حقوقی ها را بدست آوریم.

برای بدست آوردن سرانه فروش نیز، عکس فرمول بالا را رعایت می کنیم یعنی حجم فروخته شده در قیمت پایانی تقسیم بر تعداد فروشندگان.

سرانه خرید = (حجم خریداری شده * قیمت پایانی) / تعداد خریداران

سرانه فروش = (حجم فروخته شده * قیمت پایانی) / تعداد فروشندگان

۲: بدست آوردن میانگین حجم و مقایسه حجم امروز با میانگین

یکی از اصلی ترین عوامل شناسایی پول هوشمند پیدا کردن حجم های نامتعارف است. برای بدست آوردن حجم های نا متعارف باید میانگینی از حجم ماهیانه و هفتگی را بدست آوریم و حجم امروز را با حجم بدست امده از میانگین مقایسه کنیم، اگر اختلاف آنها بالای ۲ برابر باشد و از طرف دیگر سرانه خرید و قدرت بالایی نیز داشته باشند به احتمال بسیار زیاد پول هوشمند به سهم وارد شده است.

۳: تکرار حجم های سنگین در چند روز متوالی

دیگر نشانه از ورود نقدینگی در سهام مختلف بازار است، به طور مثال اگر ۲ یا ۳ روز متوالی دیدید سهمی در فیلتر شماره ۳ نشان داده میشود قطعا با دید بهتری به آن نگاه کنید، تاکید چند باره فیلتر ها روی یک سهم سیگنال قوی خرید به حساب می آیند.

۴: میزان پول ورودی توسط حقیقی ها و  حقوقی ها

سیگنال بسیار معتبر در کلیت بازار، میزان پول ورودی به هر سهم است.

اگر دقت کنید در کلیت مقاله اکثر تاکید ما بر پول حقیقی هاست، عملیات سفته بازی و بازی گردانی اکثرا توسط حقیقی ها انجام می شود، لذا برای ما پیدا کردن رد پای حقیقی ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

۵: اردر گذاری سنگین در یک سهم

اردر گذاری های سنگین در سهام مختلف، می تواند نشانی از تحرکات قیمتی و حجم را بروز دهد.

۶: کد به کد

حتما به گوش شما خورده است، در فلان سهم کد به کد اتفاق افتاده.

کد به کد انتقال سهم از حقوقی به حقیقی است به صورت هدف دار همانطور که قبلا اشاره کردیم، عملیات سفته بازی و بازیگرانه اکثرا توسط حقیقی ها در بازار انجام می شود لذا انتقال سهم از حقوقی به حقیقی یک سیگنال معتبر برای پیدا کردن پول هوشمند در بازار به حساب می آید.

۷: جمع شدن صف فروش

یکی دیگر از نکات مهم در یک سهم، جمع شدن صف فروش سهم است اما باید توجه داشته باشید صفوفی که جمع آوری می شوند با قدرت مناسب و حجم مناسب همراه باشند.

آموزش کاربردی:  دانلود فیلترمیانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۱۲ ماه گذشته کمتر از میانگین حجم فروش حقیقی‌ها در ۱۲ ماه گذشته

حجم و قدرت معیاری مناسب جهت سنجش است اگر این مقایسه با خود سهم در روزهای گذشته انجام شود، شما باید بعد از جمع شدن سهم به تابلوی آن مراجعه کنید و حجم معامله شده را با میانگین حجم ماهیانه آن مقایسه کنید، اگر حجم بیشتر از میانگین ماه بود و قدرت مناسب در خریدار مشاهده کردید  می توانید سهم را برای خرید مد نظر قرار دهید.

۸: اردرگذاری در طی معاملات

مجدد به بررسی اردر گذاری ها بپردازیم، دقت کنید دوستان اگر سطوح اردر گذاری در سیستم معاملات در سمت خریداری به طرز محسوسی از سطوح اردر گذاری در سمت فروشنده بیشتر باشد، احتمال صف خرید شدن سهم به شدت زیاد است.

علت نیز کاملا مشخص است، زیرا اردرهای سنگین خرید باعث می شود اردرهای ناچیز فروش سریعا از بین بروند و سهم با ورود پول هوشمند به استقبال صف خرید برود.

۹: تعداد خریداران و فروشندگان

باید توجه داشته باشید، هرچه تعداد خریداران کمتر از فروشندگان باشد و در کنار آن سهم به صورت متعادل یا مثبت معامله شود به نوعی ورود پول هوشمند به آن اتفاق افتاده است.

در سرانه خرید نسبت نقدینگی را به صورت کامل سنجیدیم اما اینجا با مقایسه تعداد خریداران حقیقی و حجم خرید انها سعی داریم به ورود پول هوشمند واقف شویم.

۱۰: سهامی که در آستانه صف خرید قرار دارند

یکی دیگر از نکاتی که بسیار به آن توجه می شود، سهام در آستانه صف خرید هستند اگر سهمی در آستانه صف خرید و یا همراه با صف خرید سبک باشد، حجم خوب معامله کرده باشد و در کنار ان قدرت خریدار مناسب باشد با قرار گیری در صف خرید سهم می توانید سهم خوبی را شکار کنید که پول هوشمند به آن ورود کرده است.

 

۱۱: rsi  سهم بسیار مهم است

اگر در مورد rsi  مطالعه نداشتید به مقاله اوسیلاتور rsi  مراجعه کنید و اطلاعات کاملی از این اوسیلاتور بدست آورید.

یکی از امکانات خوب سایت بورس نگارش فیلتر های دلخواه است، در کنار فیلتر های عرضه و تقاضای تابلو شما می توانید اندیکاتورها و اسیلاتور های معروف را در قالب فیلتر نگارش کنید و از آنها استفاده کنید.

۱۲: ترکیب rsi  و سرانه خرید

خوب همینطوری که تا به اینجای کار متوجه شدید، با اسیلاتور rsi  قصد داریم اشباع خرید یا فروش سهام رو مشخص کنیم، از طرفی میتونیم قدرت و سرانه خرید رو از فیلتر های قبلی به این فیلتر اضافه کنیم.

اگر در اشباع فروش قدرت خریدار زیاد بشه میتونه سیگنال قوی خرید به ما بده یا اگر در اشباع خرید قدرت فروشنده زیاد بشه می تونه سیگنال قوی فروش به ما بده پس با ترکیب فیلتر ها با همدیگه میتونیم کل بازار رو رصد کنیم و ورود و خروج پول هوشمند رو کامل درک کنیم.

۱۳: سهام در کف ۶۶ روزه

دوستان آنچه با هم تا به اینجای کار دیدیم نکات مهمی است که شاید در بسیاری از دوره ها به فروش می رسد و در سایت ما به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است، یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم کف قیمتی ۳ ماهه سهم هاست، اگر سهمی در کف ۳ ماهه خودش قرار گرفته باشد و بعد از مدتی با تحرکات قیمتی و افزایش قدرت خریدار رو به رو شود احتمال نوسان در سهم به شدت افزایش می یابد و سهم احتمالا به صورت شارپی بازدهی مناسبی در کوتاه مدت نصیب نوسان گیران می کند.

 

۱۴: داشتن استراتژی محکم و استوار بر پایه بک تست

در بازار بورس تهران و هر بازار مالی دیگری داشتن استراتژی معاملاتی و مدیریت ریسک و سرمایه اهمیت بسیار بالایی دارد، اما نکته بسیار مهم تر از داشتن استراتژی، داشتن بک تست معتبر از استراتژی در گذشته بازار است که چراغ راهی برای ادامه مسیر ما در آینده بازار خواهد بود.

ما باید به خوبی بدانیم که استراتژی ما چند درصد در بازار موفق بوده است، برای فیلتر های نگارش شده در tsetmc  نیز این مسئله صادق است اگر فیلتری را در گذشته بازار تست نکرده اید بسیار با احتیاط از آن استفاده کنید یا حداقل با ترکیب پرایس اکشن با آن خود را در بازار بیمه کنید

۱۵: درصد موفقیت هر استراتژی در هر سهمی متفاوت است…

این نکته شاید بزرگترین مسئله ای باشد که معامله گران با آن رو به رو هستند، به طور مثال شما دو فیلتر مشخص برای نوسان گیری یا خرید سهام دارید، آیا می دانید این فیلتر ها در گذشته چند بار سهم x  را نمایش داده و بعد از آن بازدهی مناسب در سهم به جود آمده است؟؟

اینکه استراتژی ۱ ما ممکن است در سهم y  جوابگو باشد ولی در سهم x  خیر نکته ی بسیار مهمی است که ما را به این فکر وا می دارد که حتما به سراغ فیلترهایی تست شده در گذشته بازار برویم، به شما توصیه می کنم فیلم تست فیلتر اختصاصی شکار روند بروی سهام بازار به همراه نتاج آن را ببنید تا متوجه شوید که این امر چقدر مهم حیاتی است.

 

منبع: داتیس نتورک – شکار روند

User Rating: ۵ ( ۱ votes)

مطلب پیشنهادی

دانلود فیلتر سهم هایی را نشان می دهد که میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته بیشتر از میانگین حجم معاملات در ۱۲ ماه گذشته

آموزش فیلتر نمادهایی که درصد قیمت آخرین معامله حداقل ۲% کمتر از درصد قیمت پایانی است

فیلتر نمادهایی که درصد قیمت آخرین معامله حداقل ۲% کمتر از درصد قیمت پایانی است(الگوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *