خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش فیلتر کف قیمتی سه ماهه یک سهم در بورس

فیلتر کف ماهیانه قیمتی سهم

true==function()

{

//Calculate the Min Price of Month

var MinPriceOfMonth=function()

{

var minimum=[ih][0].PriceMin;

var n;

for(n=1; n<29; n++)

if(minimum>[ih][n].PriceMin)

minimum=[ih][n].PriceMin;

(cfield0)= minimum;

(cfield1)=(pc)-minimum;

(cfield2)= Math.round(((pc)-minimum)/(pc)*100*100)/100;

return minimum;

};

if((cfield2)<3 && MinPriceOfMonth() !=0)

{

return true;

}

else

{

return false;

}

}()

 

آموزش فیلتر کف قیمتی سه ماهه یک سهم در بورس:  این فیلتر کف قیمتی سه ماهه یک سهم در بورس را نشان می دهد و همچنین می گوید که نقدینگی در سهم هم افزایش پیدا کرده است. این فیلتر برای سرمایه کذاری در بورس خیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

(Math.min( [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin , [ih][4].PriceMin , [ih][5].PriceMin , [ih][6].PriceMin , [ih][7].PriceMin , [ih][8].PriceMin , [ih][9].PriceMin , [ih][10].PriceMin , [ih][11].PriceMin , [ih][12].PriceMin , [ih][13].PriceMin , [ih][14].PriceMin , [ih][15].PriceMin , [ih][16].PriceMin , [ih][17].PriceMin , [ih][18].PriceMin , [ih][19].PriceMin , [ih][20].PriceMin , [ih][21].PriceMin , [ih][22].PriceMin , [ih][23].PriceMin , [ih][24].PriceMin , [ih][25].PriceMin , [ih][26].PriceMin , [ih][27].PriceMin , [ih][28].PriceMin , [ih][29].PriceMin , [ih][30].PriceMin , [ih][31].PriceMin , [ih][32].PriceMin , [ih][33].PriceMin , [ih][34].PriceMin , [ih][35].PriceMin , [ih][36].PriceMin , [ih][37].PriceMin , [ih][38].PriceMin , [ih][39].PriceMin , [ih][40].PriceMin , [ih][41].PriceMin , [ih][42].PriceMin , [ih][43].PriceMin , [ih][44].PriceMin , [ih][45].PriceMin , [ih][46].PriceMin , [ih][47].PriceMin , [ih][48].PriceMin , [ih][49].PriceMin , [ih][50].PriceMin , [ih][51].PriceMin , [ih][52].PriceMin , [ih][53].PriceMin , [ih][54].PriceMin , [ih][55].PriceMin , [ih][56].PriceMin , [ih][57].PriceMin , [ih][58].PriceMin , [ih][59].PriceMin ))> ( ( Math.min( (pmin) , [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin )) ) &&(tvol) >= (bvol) &&(tvol) >200000

 

فیلتر کف قیمتی ۶۰ روزه

true==function() { var MinPrice=function(){ var min=[ih][0].PriceMin; var ipos; for(ipos=0;ipos<60;ipos++) if(min>[ih][ipos].PriceMin) min=[ih][ipos].PriceMin; return min; }; if((pl)<minprice()) {=”” return=”” true;=”” }=”” else=”” false;=”” }()<br=””>
</minprice())>

مزایای فیلترنویسی

۱- رصد سریع: با استفاده از فیلترها شما میshy;توانید تمام نمادهای گروهshy; های مختلف بازار را زیر نظر داشته باشد و در سریع shy;ترین زمان وضعیت آنshy; ها را تحلیل کنید.

۲- عدم نیاز به نرم افزارهای جانبی: فیلتر نویسی از طریق سایت tsetmc (تب دیده بان بازار-> فیلترنویسی) انجام می shy;شود و نیازی به هیچ نرم افزار کمکی دیگری ندارد.

۳- امکان رصد بازار با استراتژیshy; ها و دستهshy; بندیshy; های مختلف: برای مثال انتخاب فیلتری با ویژگی هایی مثل عدم نمایش حجم معاملات، نمایش تعداد و قیمت معاملات.

۵- نمایش اطلاعات تکنیکالی و فاندامنتالی به صورت تجمیعی: فیلترها می shy;توانند برخی اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال و یا موارد قابل استفاده در فاندامتال را روی نمادهای انتخاب شده پیادهshy; سازی کنند و احتیاج به تست در نرم افزارهای مختلف به صورت جداگانه وجود ندارد.

۶- راحت بودن محیط اسکریپت shy;نویسی: همان طورکه اشاره شد، برای استفاده از قابلیت فیلتر نویسی از اسکریپتshy; استفاده می شود، که نیازی به دانستن برنامهshy; نویسی حرفهshy; ای نیست و با توجه به راهنمای سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (tsetmc) استفاده میshy; شود.

آموزش کاربردی:  اموزش فیلترکاربردی سهم هایی که ارزش معاملات یک روز قبل کمتر از ارزش معاملات دو روز قبل باشد را نشان می دهد.

معایب فیلترنویسی

۱- بومی بودن: یکی از ویژگی shy;های فیلتر نویسی بومی بودن آن است. این ویژگی باعث میshy; شود در سایر بازارهای مالی استفاده نشود، چرا که در آنshy;ها اطلاعات متفاوتی مورد نیاز است و تنها در بازار بورس تهران امکان استفاده از آن وجود دارد.

۲- عدم استفاده از دورهshy; های زمانی (تایم فریم) مختلف: در حال حاضر در فیلتر نویسی تنها امکان استفاده از تایم فریم روزانه موجود است و امکان تعویض تایم فریم به هفتگی، ساعتی و . وجود ندارد.

۳- عدم امکان استفاده از بک تست: فرض کنید فیلتری تعریف کرده shy;ایم، که اگر سهمی ۸ درصد رشد کرد متوجه شویم برای خرید مناسب است؛ اما اگر بخواهیم بدانیم زمانی که سهم در گذشته در این شرایط بوده است چه اتفاقی برایش افتاده است، امکان پذیر نیست.

۴- عدم ارتباط با سایر نرم افزارها برای گزارشshy; گیری

۵- محدودیت دسترسی به دادهshy; های گذشته: طبق بررسیshy; ها برای برخی از دادهshy; های گذشته محدودیت دسترسی تا ۲۱ روز قبل مشاهده شده است.

۶- فیلتر نویسی یک زبان برنامهshy; نویسی مانند MQL در نرم افزارهای معاملاتی نیست.

آشنایی با کاربرد فیلترنویسی در بازار بورس

فرض کنید شخصی به دنبال سهام مناسب برای سرمایه گذاری است تا در شرایط خوب اقدام به خرید آن سهم نماید. همان طور که می دانید، پیدا کردن چنین سهمی در میان نمادهای زیاد کار بسیار سختی خواهد بود، اما شخص می تواند با استفاده از فیلترنویسی درخواست مورد نظر را به راحتی انجام دهد و در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران فیلتر مورد نظر خود را با توجه به سلیقه، ترجیح و تحلیل را مشاهده کند و از بین کل نمادهای موجود در بازار، نمادهای منطبق را انتخاب کند.
منبع: آرتا بلاگ – سبدگردان هدف

افزونه فین آی FinEye تحلیل بنیادی شرکت و وضعیت فروش آن

فیلم آموزش فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

آموزش افزونه وسهام در تابلوخوانی بورس

User Rating: Be the first one !

مطلب پیشنهادی

آموزش فیلتر زیر سهم هایی را نشان می دهد که کاهش ارزش معاملات زیر میانگین ۱۲ ماه گذشته داشته اند.

آموزش فیلتر کاربردی تعداد فروشندگان حقوقی بیش از ۵ برابر تعداد خریداران حقوقی است.

  آموزش فیلتر کاربردی تعداد فروشندگان حقوقی بیش از ۵ برابر تعداد خریداران حقوقی (ct).Sell_CountN>=5*((ct).Buy_CountN) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *