خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش فیلتر میانگین متحرک

آموزش فیلتر میانگین متحرک :

فیلتر کاربردی میانگین متحرک یکی از فیلترهای بسیار مهم در بازار بورس می باشد.

حتما از این فیلتر کاربردی و مهم استفاده نمایید.

فیلتر میانگین متحرک که در زیر قرار دارد سهم هایی که در بالای خط میانگین متحرک ۲۶ روزه باشد را نشان می دهد. عدد ۲۶ به دلخواه قابل تغییر است.

</p>
<p dir="ltr">true==function()
{</p>
<p dir="ltr">var PriceN=function(){</p>
<p dir="ltr">var price=[ih][0].PClosing ;
var D=26 ;
var N=D-1 ;
var n ;</p>
<p dir="ltr">for(n=1;n<=N;n++)</p>
<p dir="ltr">price=[ih][n].PClosing + price ;</p>
<p dir="ltr">if(n=N)
{
price = price /(n+1) ;</p>
<p dir="ltr">}</p>
<p dir="ltr">return price ;</p>
<p dir="ltr">};</p>
<p dir="ltr">if((pl) > PriceN())
{
(cfield0)= Math.round(PriceN())
return true;
}
else
{
return false;
}
(cfield0)= PriceN()
}()</p>
<p dir="ltr">

آموزش فیلتر میانگین متحرک

میانگین متحرک یکی از ابزارهای پرکاربرد و کلاسیک در بازارهای مالی است که از سال ها پیش مورد توجه قرار گرفته است و تاکنون استراتژی ها و روش های متنوعی بر پایه این ابزار کاربردی و کارآمد، توسعه داده شده است. بسیاری از معامله گران و تحلیل گران برای افزایش دقت خود و کاهش خطا از چند میانگین متحرک با تنظیمات مختلف برای تصمیم گیری استفاده می نمایند.

اهمیت میانگین متحرک به قدری زیاد است که منشا و پایه ایجاد و توسعه اندیکاتورهای مختلف دیگر نیز محسوب می شود. در این فرادرس پس از بیان مفهوم میانگین متحرک، انواع آن توضیح داده شده و سپس به ویژگی ها، کاربردها و استراتژی های معاملاتی مبتنی بر میانگین متحرک پرداخته می شود. در انتها نیز اندیکاتورهای مشتق شده از میانگین متحرک شرح و بسط داده می شوند.

رقابت در کسب سود در بازارهای جذاب مالی و سرمایه گذاری نیازمند مسلح شدن به ابزارهایی برای حفاظت و رشد سرمایه فرد است. بدون استفاده از ابزارهای علمی و عملی تحلیل و بررسی در بازارهای مالی، ریسک از دست دادن سرمایه به خصوص با توجه به نوسانات بزرگ بازارها، بسیار زیاد است و ورود به این مقوله را بدون تسلط به ابزارهای مناسب تحلیلی بیشتر شبیه انجام بازی قمار می کند و در واقع سرمایه گذاری محسوب نمی شود. ما در این آموزش قصد داریم تا مبحث میانگین متحرک در بازارهای مالی را، مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

توضیحات تکمیلی

یکی از موضوعاتی که همواره مورد علاقه معامله گران و تحلیل گران است، تعیین جهت و روند بازار (صعودی یا نزولی) است. میانگین متحرک یکی از ابزارهایی است که می تواند هم برای تشخیص جهت روند و هم برای تعیین قدرت روند، مفید واقع شود. همچنین میانگین متحرک می تواند در نقش حمایت و مقاومت دینامیکی ظاهر شده و نقاط مناسبی را برای تصمیم گیری در اختیار فعالان بورس و بازارهای مالی قرار دهد. اکثر معامله گران و تحلیل گران در بازارهای مالی از انواع میانگین متحرک بهره می گیرند. از این رو  باید به این ابزار نگاه ویژه ای داشت چرا که بسیاری از خریدها، فروش ها یا فعال سازی حدود سود و زیان نیز بر اساس میانگین متحرک صورت می گیرد.

آموزش کاربردی:  فیلتر قدرت فروشندگان حقیقی امروز بیشتر از میانگین قدرت فروشندگان حقیقی در ۱۲ ماه گذشته

میانگین متحرک یکی از ابزارهای پرکاربرد و کلاسیک در بازارهای مالی است که از سال ها پیش مورد توجه قرار گرفته است و تاکنون استراتژی ها و روش های متنوعی بر پایه این ابزار کاربردی و کارآمد، توسعه داده شده است. میانگین های متحرک را می توان به انواع و اشکال مختلفی نظیر: ساده، نمایی، هموار شده، وزن‌ دار و… مورد استفاده قرار داد.

همچنین بسیاری از معامله گران و تحلیل گران برای افزایش دقت خود و کاهش خطا از چند میانگین متحرک با تنظیمات مختلف برای تصمیم گیری استفاده می نمایند. اهمیت میانگین متحرک به قدری زیاد است که منشا و پایه ایجاد و توسعه اندیکاتورهای مختلف دیگر نیز محسوب می شود. در این فرادرس پس از بیان مفهوم میانگین متحرک، انواع آن توضیح داده شده و سپس به ویژگی ها، کاربردها و استراتژی های معاملاتی مبتنی بر میانگین متحرک پرداخته می شود. در انتها نیز اندیکاتورهای مشتق شده از میانگین متحرک شرح و بسط داده می شوند.

رقابت در کسب سود در بازارهای جذاب مالی و سرمایه گذاری نیازمند مسلح شدن به ابزارهایی برای حفاظت و رشد سرمایه فرد است. بدون استفاده از ابزارهای علمی و عملی تحلیل و بررسی در بازارهای مالی، ریسک از دست دادن سرمایه به خصوص با توجه به نوسانات بزرگ بازارها، بسیار زیاد است و ورود به این مقوله را بدون تسلط به ابزارهای مناسب تحلیلی بیشتر شبیه انجام بازی قمار می کند و در واقع سرمایه گذاری محسوب نمی شود.

در این بین روش تحلیل تکنیکال که به مطالعه رفتارهای بازار با استفاده از نمودارها و با هدف پیش بینی آینده روند قیمت ها است، کارایی خود را به اثبات رسانده است. فراگیری تحلیل تکنیکال نیازمند روشی مدون و منطقی برای اطمینان از درک صحیح مسائل مطرح در این آموزش است.

ما در این آموزش قصد داریم تا مبحث میانگین متحرک در تحلیل تکنیکال را، مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

 

منبع: فرادرس

 

فیلم آموزش استفاده از فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

مطلب پیشنهادی

دانلود فیلتر سهم هایی که میانگین حجم فروش حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته بیشتر از میانگین حجم معاملات در ۳ ماه گذشته

آموزش فیلتر کاربردی میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته کمتر از میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۱۲ ماه گذشته

  آموزش فیلتر کاربردی میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته کمتر از میانگین …

۸ دیدگاه

 1. سلام. فیلتر شکست ema صد روزه رو میشه بذارید؟

 2. سلام
  این فیلتر خطا میده. لطفا راهنمایی کنید

 3. سلام.فیلتر روند روی موینگ۲۶ رو میشه روش کندل چکش رو هم اضافه کنید؟خواهشا یه پیام بدین بگین که پست رو گزاشتین.۰۹۱۲۰۶۹۵۰۲۸٫مممممنون

 4. زهرا سادات رضوی

  سلام جناب خسته نباشین
  بزرگوار این فیلتر خطا میده میشه لطف کنید بگین چیکارکنم؟
  تشکر

 5. سلام فیلتر ema صعودی رو میشه لطف کنید؟ درصورت امکان در ایمیل اطلاع دهید . با تشکر

 6. با سلام وقت بخیر یه فیلتر بنویسین که تقاطع میانگین ۲ روزه و ۱۸ روزه رو زه و بلند مدت ۵۲ روزه داشته باشه و تقاطع ۲ روزه و ۱۸ روزه رو نشون بده تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *