خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

فیلتر حجم معاملات امروز سهم دو برابر میانگین حجم ماهانه باشد

فیلتر حجم معاملات امروز

آموزش فیلتر سهم هایی که حجم معاملات امروز سهم دو برابر میانگین حجم ماهانه باشد آموزش بازار بورس

فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کرده اند و دوباره قصد صعود دارند و همچنین حجم بالایی نسبت به چند روز گذشته داشتند. این فیلتر از فیلتر های کابردی بازار بورس می باشد.

 

آموزش نوسان گیری بورس

 

در صورتی که فیلتر جواب نداد چندین بار دکمه ثبت بزنید

true==function() { var MaxPriceOfMonth=function() {var maximum=[ih][0].PriceMax; var n; for(n=1; n<29; n++)if(maximum<[ih][n].PriceMax) maximum=[ih][n].PriceMax; return maximum; }; var IncrementalVolume=function() { var V3D=[ih][1].QTotTran5J; var n; for(n=1; n<4; n++) V3D=(V3D+[ih][n].QTotTran5J)/2; if ([ih][0].QTotTran5J>=3*V3D) {return 1; } }; if(IncrementalVolume()==1 && (tvol)>= (bvol) && ((MaxPriceOfMonth()-(pl))/MaxPriceOfMonth()*100)>=6 && ((MaxPriceOfMonth()-(pl))/MaxPriceOfMonth()*100)<=12 && (py)<=[ih][1].PriceYesterday) { return true; } else { return false; } }()

در بیشتر موارد سایت ارور اشتباه میگیرد و فیلتر قابل استفاده است و دکمه ثبت را بزنید

این فیلتر کاربردی سهم هایی را نشان می دهد که حجم معاملات امروز سهم دو برابر میانگین حجم ماهانه می باشد.

این فیلتر سهم هایی را نشان می دهد که حجم قابل توجهی معامله شده اند. حجم مشکوک میتواند نشانه ورود یا خروج پول باشد

true==function(){ var i var sum30=0 var avg30 for(i=0;i<30;i++){ sum30=sum30+ [ih][i].QTotTran5J } avg30=Math.round(sum30/30) (cfield0)=Math.round((tvol)/avg30) if ((tvol)>2*avg30 && (tvol)!=0 ) return(1) }()

 

حجم مشکوک سهم‌ هایی که چند روز است منفی هستند و حجم معاملات بیشتر از میانگین ماه بوده است

(pc)<0.97*[ih][0].PClosing&&[ih][0].PClosing<0.97*[ih][1].PClosing&&[ih][1].PClosing<0.97*[ih] [۲].PClosing&&[ih][2].PClosing<0.97*[ih][3].PClosing&&(tvol)>= ([ih][0].QTotTran5J+[ih][1].QTotTran5J+[ih][2] .QTotTran5J+[ih][3].QTotTran5J+[ih][4].QTotTran5J+[ih][5].QTotTran5J+[ih][6] .QTotTran5J+[ih][7].QTotTran5J+[ih][8].QTotTran5J+[ih][9].QTotTran5J+[ih][10] .QTotTran5J+[ih][11].QTotTran5J+[ih][12].QTotTran5J+[ih][13].QTotTran5J+[ih][14] .QTotTran5J+[ih][15].QTotTran5J+[ih][16].QTotTran5J+[ih][17].QTotTran5J+[ih][18] .QTotTran5J+[ih][19].QTotTran5J+[ih][20].QTotTran5J+[ih][21].QTotTran5J+[ih][22] .QTotTran5J+[ih][23].QTotTran5J+[ih][24].QTotTran5J+[ih][25].QTotTran5J+[ih] [۲۶].QTotTran5J+[ih][27].QTotTran5J+[ih][28].QTotTran5J+[ih][29].QTotTran5J)/30

فیلتر کاربردی نماد هایی را نشان می دهد که حجم معاملات امروز سهم ۳ برابر میانگین حجم ماهانه

<true==function var i var sum30=0 var avg30 for(i=0;i<30;i++){ sum30=sum30+ [ih][i].QTotTran5J } avg30=Math.round(sum30/30) (cfield0)=Math.round((tvol)/avg30) if ((tvol)>3*avg30 && (tvol)!=0 ) return(1) }()

 

آموزش نوسان گیری بورس

 

فیلتر حجم معاملات

فیلتر حجم مشکوک چیست؟

فیلتر حجم مشکوک چه کاربردی دارد؟ چطور حجم مشکوک را تشخیص دهیم؟ چگونه از این فیلتر بهره لازم رو کسب کنیم؟ شاید دیده باشید که برخی کانال‌ها در تلگرام و اینستاگرام، لیست‌ سهم‌هایی با حجم معاملات مشکوک یا ورود پول هوشمند به سهم را منتشر می‌کنند. مهم‌ترین مشکل اینجا است که تا شما به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید، دیگران معاملات خود را کامل کرده‌اند و برای شما دیگر دیر شده است. به کمک فیلتر حجم مشکوک خودتان می‌توانید در سریع‌ترین زمان به فهرست مورد نظر دست پیدا کنید.

فیلم آموزش استفاده از فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

آموزش افزونه وسهام در تابلوخوانی بورس

حجم معاملات چیست؟

به تعداد معاملات خرید و فروشی که در یک بازه زمانی بر روی یک نماد انجام می­‌پذیرد، حجم معاملا‌ت آن سهام و به تعداد معاملات خرید و فروش کل سهم موجود در بازار در یک بازه زمانی، حجم معاملات بازار گفته می­­‌شود؛

لازم به ذکر است که بازه زمانی را می ­توان روزانه، هفتگی و یا ماهانه در نظر گرفت. حجم معاملا‌ت را می ‌توان برای تمام بخش ‌های بازار مانند شاخص بورس، شاخص صنعت و یا سهام خاص مورد بررسی قرار داد.

آموزش کاربردی:  اموزش فیلتر کاربردی نمادهای گروه خودرو و ساخت قطعات را نشان می دهد.

 

یکی از نکات قابل توجهی که در مورد حجم معاملا‌ت وجود دارد این است که حجم معاملا‌ت باید تایید کننده روند معاملات باشد و این مهمترین کاربردی است که حجم معاملات می تواند در تحلیل سهام داشته باشد. در توضیح این مطلب باید بیان کرد؛ حجم معاملا‌ت سنگین‌­تر حاکی از تمایل خریداران به سهم و یا فشار فروش بیشتر بر روی یک سهم است که همراستا با روند حرکتی سهم است. اگر روند قیمتی یک سهم صعودی باشد، برای تداوم این صعود لازم است حجم در روزهای مثبت سنگین­تر و بالعکس اگر روند نزولی بر سهم حاکم باشد، تا زمانی که حجم معاملات در روزهای منفی سنگین‌تر است، روند نزولی همچنان ادامه خواهد داشت. از این رو گفته می شود که باید حجم معاملات تایید کننده روند باشد.

اندیکاتور حجم معاملات

طبق آنچه گفته شد این نکته را نیز باید بدانیم که روند صعودی با حجم معاملات بالا بر روند صعودی با حجم معاملا‌ت پایین ارجح‌تر است. ساده‌­ترین، معروف­ترین و یکی از پرکاربردترین اندیکاتورهای حجم مورد استفاده برای معامله گران تکنیکال، اندیکاتور حجم معاملا‌ت (volume) است که در نمودارها به صورت میله­‌های سبز و قرمز نشان داده می­‌شود. میله های سبز نشان دهنده افزایش حجم در بازه زمانی مورد نظر و میله­‌های قرمز نشان دهنده کاهش حجم در آن بازه زمانی نسبت به قبل است.

اندیکاتور حجم معاملات فیلتر حجم

همانطور که قبلا نیز بدان اشاره داشتیم این حجم باید با روند حرکت نماید تا آنجا که اگر قیمت‌ها در یک روند رو به بالا حرکت نمود، حجم نیز باید افزایش یابد و بالعکس. لذا اگر رابطه بین حجم و قیمت رو به زوال رفت، معمولا نشانه ضعف در روند است و در اصطلاح بدان واگرایی گفته می‌شود. تایید و تثبیت الگوهای کلاسیک در بحث تکنیکال از دیگر کاربردهای حجم معاملات است؛ الگوهای قیمتی مانند دو قلوی کف یا سقف، سر و شانه، مثلث، پرچم و یا کانال را می­توان با استفاده از حجم معاملا‌ت مورد تایید قرار داد زیرا اگر افزایش انجام شده در نقاط حساس این الگوها، شکل گیری و تشکیل چنین الگوهایی را تایید نکند، کیفیت الگوهای تشکیل شده پایین می‌آید و تضعیف می‌گردد. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که صرف نظر از نوع روندی که سهم در پیش دارد؛ حجم معاملا‌ت بالا در یک سهم نشان دهنده قدرت نقدشونگی آن سهم است و قدرت نقد شوندگی سهم از آن جهت دارای اهمیت است که این تعهد را به ما خواهد داد که این سهم در هر نوع روندی، صعودی یا نزولی از قابلیت خرید و فروش مناسبی برخوردار می‌باشد.

منبع: ماورابورس – خانه سرمایه

User Rating: ۴.۸۵ ( ۲ votes)

مطلب پیشنهادی

آموزش فیلتر میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته بیشتر از میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۱۲ ماه گذشته

دانلود فیلتر کاربردی نمادهایی که ورود نقدینگی حقیقی ها (کوتاه مدت) در سهم دارند

فیلتر کاربردی نمادهایی که ورود نقدینگی حقیقی ها (کوتاه مدت) در سهم دارند (ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI >3 …

۶ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  این فیلتر ها را جگونه استفاده کنم؟

 2. سلام بی زحمت فیلتر میانگین متحرک نمایی صعودی رو میخواستم. درصورت امکان در ایمیل اطلاع دهید با تشکر
  ema صعودی.
  موفق باشید

  • سلام محمد جان
   درخواست های زیادی در خصوص ساخت این فیلتر داشتیم. سعی می کنیم حتما کدنویسی فیلتر را انجام دهیم
   و این فیلتر که از دسته فیلترهای کاربردی بورسی می باشد در دسترس کاربران قرار گیرد.

 3. سلام تشکر

 4. ببخشید فیلتر پول هوشمند میخواستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *