خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش فیلتر سهامی که نسبت به دو ماه قبل ۵۰ درصد افت داشته اند

آموزش فیلتر سهامی که نسبت به دو ماه قبل ۵۰ درصد افت داشته اند

آموزش فیلتر سهامی که نسبت به دو ماه قبل ۵۰ درصد افت داشته آموزش بورس

فیلتر کاربردی زیر سهامی که نسبت به دو ماه قبل ۵۰ درصد افت داشته است با این فیلتر قابل مشاهده است.

</p>
<p dir="ltr">(([ih][59].PriceMax-(pl))/[ih][59].PriceMax>.50)

فیلم آموزش استفاده از فیلتر نویسی در سایت tsetmc و ایزی تریدر توسط مهندس تلخاب

آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس از طریق کدنویسی بدین صورت می باشد که باید کد نویسی در وب سایت دیده بان بورس را بلد باشید. البته خیلی از افراد هستند که هیچ اطلاعاتی در مورد کدنویسی ندارند ولی فیلترهای کاربردی و نوسانگیری خوبی در وب سایت دیده بان بورس نوشته اند. برای سرمایه گذاری مطمئن در بازار بورس افرادی که می خواهد در این بازار سرمایه گذاری کنند لازم است کمی در مورد فیلتر نویسی اطلاعات داشته باشد.

سرمایه گذاری در بورس یکی از جذاب ترین سرمایه گذاری ها می باشد. اگر بتوانید یک فیلتر کاربردی در وب سایت دیده بان بورس بنویسید مطمئن باشید سود شما در بازار تضمین شده است. برای یادگیری و آموزش فیلتر نویسی در بورس باید درک درستی از وضعیت بازار بورس داشته باشید و تجربه در این زمینه حرف اول را می زند.

در این مقاله قصد دارم آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس اوراق بهادار با استفاده از فیلتر نویسی در وب سایت tsetmc را آموزش دهم. همانطور که گفتم فیلتر نویسی کار مشکلی نیست برای سرمایه گذاری بهتر و مطمئن تر در بورس این مقاله را بخوانید.

 

 

 

فیلتر نویسی در بورس

در مقالات قبل در خصوص فیلتر نویسی در بورس تهران صحبت کردیم و گفتیم که هر سرمایه گذاری باید بتواند سهامی را که شرایط مناسبی به لحاظ معاملاتی دارد را انتخاب و معامله کند و گفتیم که سهام موجود در بازار صرفا بر اساس تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی انتخاب نمی شوند بله یکی از ابزارهایی که به وسیله آن میتوان برخی از سهام بازار را انتخاب کرد با استفاده از فیلتر نویسی در بورس می باشد. در بخش های قبل نیز در خصوص فیلترهای کاربردی مانند فیلتر قدرت خریدار به فروشنده در سهم، فیلتر شناسایی سهام مستعد برای رشد در روز آینده، فیلتر ورود نقدینگی به سهم صحبت کردیم و گفتیم که هر یک از این فیلترها به تنهایی میتواند کمک بسیاری در انتخاب سهام موجود در بازار کند و هر سرمایه گذاری سوای تحلیل بنیادی و یا تحلیل تکنیکال قادر به انتخاب سهام مناسب بر اساس مولفه تابلو خوانی و بازار خوانی از طریق این فیلترهای کاربردی خواهد بود.

آموزش کاربردی:  آموزش فیلتر افزایش حجم معاملات

چرا فیلتر نویسی در بورس را یاد بگیریم

در بخش های قبل در خصوص فیلتر نویسی کاربردی در بورس و استفاده از آن توسط سرمایه گذاران صحبت کردیم و گفتیم که هر سرمایه گذاری با استفاده از فیلترهای کاربردی در بورس میتواند نظرات خود را در قالب کدهای قابل اجرا در دیده بان بازار به اجرا در آورد و در نهایت برخی از سهام مورد نظر خود را شناسایی و سپس تحلیل و در صورت مناسب بودن شرایط آن را خریداری کند. استفاده از فیلتر نویسی در بورس به این دلیل مورد استقبال قرار گرفته است که سرمایه گذاران با استفاده از آن قادرند حتی با سرمایه کم نیز در بازار سرمایه فعالیت کنند و از نوسانات سهم هر چند کم نیز استفاده کنند. البته این نکته را هم باید به خاطر داشت که استفاده از فیلترهای همیشه به درستی عمل نمی کند و دارای خطا نیز می باشد. به همین دلیل اگر قرار است بعد از اجرای فیلتر سهمی را خریداری کنید حتما از یک سری ابزارهای کمکی مانند تحلیل تکنیکال نیز استفاده کنید.

 

فیلتر کاربردی سهام با کاهش قیمت بالا در یک ماه گذشته

گاهی اوقات شناسایی سهامی که در یک ماه گذشته کاهش قیمت زیادی داشته اند میتواند در جهت شناسایی یک سهم و از طرفی نوسان گیری روزانه مناسب باشد. به عنوان مثال سهامی که در یک ماه گذشته ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش قیمت داشته است و یا شناسایی سهامی که در یک هفته گذشته حدود ۲۰ درصد ریزش قیمت داشته است و در حال حاضر با یک حجم بالا دارای صف فروش می باشد. اینها نمونه فیلتر هایی می باشد که میتواند در کوتاه مدت با در نظر گرفتن حدی از ریسک یک بازدهی مناسب را در کوتاه مدت از سهم انتظار داشت. به عنوان مثال فیلتر زیر در خصوص سهامی می باشد که در یک ماه گذشته بیش از ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته است. حال شما میتوانید با توجه به درصد دلخواه خود عدد ” ۲۰ ” را به درصدهای دیگر تغییر دهید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که این فیلتر افزایش سرمایه های اعمال شده در سهم را در نظر نمی گیرد چرا که مبنای آن بر اساس قیمت های یک ماه گذشته می باشد.

 


true==function()
{

var MaxPrice=function(){
var max=[ih][0].PriceMax;
var ipos;
for(ipos=0;ipos<30 ;ipos++)
if(max<[ih][ipos].PriceMax)
max=[ih][ipos].PriceMax;
return max;
};

if(
( (pl) / MaxPrice() ) < 0.8
)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()
<pre>

 

 

منبع: وبلاگ مهدی افظلیان

مطلب پیشنهادی

آموزش فیلتر میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۳ ماه گذشته بیشتر از میانگین حجم خرید حقیقی‌ها در ۱۲ ماه گذشته

دانلود فیلتر کاربردی نمادهایی که ورود نقدینگی حقیقی ها (کوتاه مدت) در سهم دارند

فیلتر کاربردی نمادهایی که ورود نقدینگی حقیقی ها (کوتاه مدت) در سهم دارند (ct).Buy_I_Volume/(ct).Buy_CountI >3 …

یک دیدگاه

  1. سلام فیلتر جادویی هم برای استفاده قرار میدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *