شنبه , ۱۹ مهر ۱۳۹۹
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

آموزش حد ضرر یا Stop Loss در بورس و فارکس

آموزش حد ضرر یا Stop Loss در بورس

حد ضرر یعنی به سهم اجازه می دهیم که تا یک جای مشخص می تواند نزول کند و هرگاه به آن نقطه رسید معامله خود را متوقف می کنیم، در ذیل به توضیح واضح تر حد ضرر می پردازیم.
همه میدانیم تمام کسانیکه معامله می کنند از جهت بدست آوردن سود است که معامله ای را انجام می دهند و از آنجایی که بازار بورس قابل پیش بینی نیست و صددرصد نمی توان گفت معامله ای که صورت گرفته سودآور است، در نتیجه میتوانیم بگوییم شاید در معامله ای که کرده ایم ضرر کنیم بنابراین باید یک عددی را پائین تر از قیمت خرید برای احتمال ضرر کردن در نظر بگیریم و بگوئیم اگر در این معامله ضرر کردم نمی خواهم بیشتر ازاین متحمل ضرر شوم که به این موضوع می گویند قرار دادن حد ضرر در معامله.
در واقع وقتی قیمت سهام به حد ضرر تعیین شده رسید، سهام مورد نظر را میفروشیم تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود البته باید توجه کرد که کم شدن سود هم به نوعی ضرر محسوب میشود.
بنابراین زمانیکه قیمت سهام بالا رفت باید حد ضرر را متناسب با قیمت افزایش داد یا به عبارتی حد ضرر را به نقطه ای (عددی) بالاتر انتقال داد.

آموزش کاربردی:  آموزش بورس حجم مبنا چیست؟

❇️ نکات مهم:
۱) حد ضرر را در معاملات کوتاه مدت روی محدوده حمایتی در موجهای نزولی قرار دهید که حداکثر ۱۰ % از قیمت خریدتان پائین تر باشد.
۲) حد ضرر را در معاملات میان مدت و بلند مدت روی حمایتهای معتبر قرار دهید و هرگز بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ ٪ نباشد.
۳) در روند صعودی وقتی مقاومتی شکسته شد حد ضرر را روی مقاومت شکسته شده قرار دهید، زیرا مقاومت شکسته شده به شکل حمایت عمل می کند.

آموزش کاربردی:  آموزش بورس مفهوم حمایت و مقاومت

💹 مثال:
تصور می کنیم سهام یک شرکت را به قیمت هر سهم ۱۰۰۰ ریال خریده ایم و برای حد ضررمان مقداری معادل حداکثر ۱۰ % پائین تر از قیمت خریدمان را در نظر میگیریم و هرگاه سهام خریداری شده به قیمت هر سهم ۹۰۰ ریال رسید آن سهم را بدون تعلل می فروشیم تا سرمایه مان بیشتر از این متحمل ضرر نشود.

آموزش کاربردی:  آموزش بورس گره معاملاتی

👈🏻 یک توصیه دوستانه:
معاملاتتان همیشه دارای حد ضرر باشد و لطفا به حد ضررتان پایبند باشید و حتما به آن عمل فرمایید

مطلب پیشنهادی

آموزش بورس بازی حق تقدم ها:

آموزش بورس بازی حق تقدم ها: فرض کنید سهمی ۱۰۰ درصد افزایش سرمایه میدهد (از محل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.